10 sposobów na tanie latanie

with Brak komentarzy

Tanie latanie

Nie raz spotkałem się z ludźmi, którzy pytali mnie o cenę lotu podczas ostatniej podróży i łapali się za głowę „jak to możliwe że poleciałeś tam za 40zł!”. Znalezienie takiej oferty nie jest rzadkością.  WizzAir i Ryanair zdecydowanie zdominowały polski rynek oferując mnóstwo przelotów w rewelacyjnych cenach. Ze względu na to, że latam tylko po Europie, na tym właśnie rejonie się skupię. Jest kilka metod na tanie latanie a oto one:

  1. Jak wspomniałem w 7 sposobów na tanie podróżowanie, bardzo pomocnym przy szukaniu tanich ofert jest bycie elastycznym wobec pojawiających się okazji. Jeśli faktycznie koniecznie potrzebujemy polecieć w konkretne miejsce, to możemy polować na bilety (co opiszę w następnych punktach). Ja jednak serdecznie polecam, bycie otwartym na super promocje i okazje bo każde dostępne miejsce ma swój urok i atrakcje!
  2. Bardzo często wchodzę na oficjalne strony tanich przewoźników, wybieram miasto z którego mogę lecieć i po kolei sprawdzam każdą kolejną podpowiedź jaka wyświetli mi się w polu „lokalizacja docelowa”. Wybieram najbliższy możliwy termin lotu a następnie przeskakuję kolejne dni/tygodnie w poszukiwaniu najtańszej oferty.
  3. Nie ma co latać w okolicach świąt, dłuższych weekendów, zbliżających się ferii. Ceny na pewno będą dużo wyższe.
  4. Bardzo często najkorzystniejsze oferty nie są takie, jak sobie wymarzymy, np. pt-pn. Zdarzają się w środku tygodnia i jeśli możemy sobie na to pozwolić, korzystajmy!
  5. Nie ma co odrzucać ofert przelotu, w których jesteśmy na miejscu w nocy, na spokojnie przeczekamy noc na lotnisku, nie płacąc za niepełną dobę hotelową.
  6. Najwygodniej oczywiście lata się z najbliższego lotniska, dla mnie jest to Lotnisko Chopina w Warszawie. Ale niekoniecznie najbliższe lotnisko oferuje najlepsze ceny. Różnice bywają bardzo duże, a pociągami TLK można dojechać wszędzie J
  7. Nie lecimy sami? I tak szukajmy ofert z uwzględnieniem ceny dla tylko jednego pasażera. Często jest tak, że w przypadku wybrania dwóch lub więcej pasażerów, zapłacimy wyższą cenę, pomimo że przewoźnik oferuje jeszcze jeden bilet w doskonałej, dużo niższej cenie. Polecam kupić oddzielnie ten bilet i oddzielnie resztę. Wszyscy będą mieli taniej jak się równo podzielimy.
  8. Jeśli nie chce nam się tracić czasu na powyższe metody lub nie mamy pomysłu gdzie by się udać, z pomocą przychodzą serwisy takie jak fly4free (największy z nich). Kilka razy dziennie wrzucają bardzo korzystne propozycje na funpage i swoją stronę internetową. Niestety, ich oglądalność jest dość duża i praktycznie nigdy nie udało mi się upolować biletów w ogłoszonej w nagłówkach cenie. Często jest tylko jeden taki bilet.
  9. Serwisy jak skyscanner, tanie-loty.com.pl, fru.pl umożliwiają również wygodne przeszukiwanie okazyjnych ofert i wybranie najbardziej korzystnej. Ciekawą opcją na nich jest wybór całego kraju jako lokalizacji docelowej, więc jakbyśmy chcieli polecieć np. ogólnie na południe to śmiało można wpisać Włochy lub Hiszpania. Na pewno przyda się również dostępna opcja w postaci alertu cenowego na interesujące nas połączenia lub terminy.
  10. Kiedy już w końcu znajdziemy tani przelot pamiętajmy, że tani przewoźnicy muszą na czymś zarobić oferując mnóstwo dodatkowych opcji takich jak pierwszeństwo wejścia na pokład, ubezpieczenie, odprawę na lotnisku, opłatę za blokadę aktualnych cen… Nie są to usługi niezbędne! Szukając taniego transportu pomiędzy punktem A i B nie powinny nas interesować.

Macie swoje patenty nie wymienione na liście powyżej? Piszcie śmiało i dzielcie się nimi z innymi podróżnikami.

Zapraszam również do przeczytania posta 7 sposobów na tanie podróżowanie!

Leave a Reply